Sigma141.8ADGHSM4.jpg

Sigma 14/1.8 A DG HSM (L-mount)

Sigma301.4CDN52mm011.jpg

Sigma 30/1.4 C DN 52mm (L-mount)

Sigma281.4ADGHSM77mmLmount01.jpg

Sigma 28/1.4 A DG HSM 77mm (L-mount)

Sigma 14/1.8 A DG HSM (L-mount)

SAP:020565 / MFR:OSL14/1.8_A_DG_HSM

7 390,00 zł 6 008,13 zł

7390
Ultra-szerokokątny obiektyw 14mm F/1.8 DG HSM z mocowaniem L.
Wysyłka w 7-14 dni
Porównaj
Więcej od Sigma

Sigma 14/1.8 A DG HSM L-mount

Ultra-szerokokątny obiektyw 14mm F/1.8 A DG HSM z mocowaniem L

Obiektyw z profesjonalnej linii ART
W przypadku obiektywów szerokokątnych fotografowie oczekują pozbawionej zniekształceń, wysokiej jakości obrazu, zarówno w centrum kadru, jak i jego brzegach. Wykorzystywane do fotografii architektury nie mogą powodować zakrzywień linii. Dzięki zastosowaniu największej w historii soczewki asferycznej (wśród oferowanych obiektywów szerokokątnych), inżynierowie SIGMA wyeliminowali zjawisko dystorsji niemal do zera.
Oferując te samą konstrukcję optyczną opracowano nowy algorytm sterowania pracą AF i prędkością transmisji danych.

Konstrukcja obiektywu
Opierając się na wiedzy zdobytej przy tworzeniu obiektywu 12-24mm F4 A DG HSM, nowy obiektyw linii Art jest wyposażony w przednią asferyczną soczewkę o średnicy 80mm – tylko takie rozwiązanie mogło zagwarantować jakość obrazu godną prestiżowej linii Art.
Za korektę wad barwnych odpowiadają soczewki wykonane ze szkieł o niskiej dyspersji m.in. ze szkła o własnościach zbliżonych do fluorytu. W obiektywie zastosowano cztery soczewki asferyczne ze szkła SLD i aż trzy ze szkła fluorytowego FLD. Tak skomplikowany układ optyczny (16 soczewek w 11 grupach) gwarantuje likwidacje wszelkich aberracji barwnych oraz zjawiska komy w całym przekroju kadru.

Redukcja flar i blików
Każda soczewka jest pokryta warstwami antyrefleksyjnymi likwidującymi bliki i flary, dzięki czemu obiektyw zachowa odpowiedni kontrast nawet przy fotografowaniu pod słońce.

Wyjątkowe szkło o niskiej dyspersji
Przednia soczewka pokryta jest specjalna warstwą hydrofobowa zapobiegającą utrzymywaniu się na niej zabrudzeń.

Kołowa przysłona
Dopełnieniem jakości obrazu jest 9-cio listkowa, zaokrąglona przysłona dzięki której uzyskujemy przyjemną plastykę obrazu generującą gładką gradację i minimalizując powstawanie smug.

Obiektyw przystosowany do pracy w trudnych warunkach terenowych
Posiada wszelkie cechy i możliwości sprzętu pożądane przez wymagającego profesjonalistę, dzięki czemu nie musi się on martwić o obiektyw, a może skupić wyłącznie na zaplanowanym kadrze.

Wzmocniona konstrukcja
Obiektyw przystosowany jest do pracy w trudnych warunkach terenowych, posiada wszelkie cechy i możliwości sprzętu pożądane przez wymagającego profesjonalistę, dzięki czemu nie musi się on martwić o obiektyw, a możesz skupić wyłącznie na zaplanowanym kadrze.
Uszczelniany bagnet zapewnia większą odporność na zabrudzenia i ewentualne zalania powstałe w wyniku np. deszczu.

Płytka głębia ostrości
Nawet przy ultra-szerokokątnym kącie widzenia 14 mm, jasność F1.8 umożliwia bardzo płytką głębie ostrości, a obiekt stojący na tle ma przyjemny bokeh.

Ultradźwiękowy silnik HSM
Za ustawianie ostrości odpowiada zoptymalizowany, ultradźwiękowy silnik HSM. Dzięki nowym algorytmom ustawianie ostrości odbywa się o 30 % szybciej niż w poprzednich modelach. Napęd nie ma klasycznych połączeń mechanicznych, taka konstrukcja pozwala na ręczne doostrzanie bez konieczności przełączania w tryb MF.


TSC (kompozyt stabilny termicznie)
Całość zamknięto w stylowej, bardzo starannie wykonanej obudowie a zastosowanie materiału TSC w częściach wewnętrznych i zewnętrznych obiektywu przyczynia się do zwiększonej precyzji działania.
TSC (kompozyt stabilny termicznie) charakteryzuje się termokurczliwością podobną do aluminium. Części wykonane z tego materiału mniej się odkształcają, pozwalając na dużą precyzję wykonania. W porównaniu z poliwęglanem o zawartości 20% szkła, TSC jest o 70% bardziej elastyczny. W porównaniu z poliwęglanem o zawartości 30% szkła, TSC jest o 25% bardziej elastyczny.

Przełącznik AF/MF
Obiektyw posiada wygodny przełącznik trybu ustawiania AF/MF, szczególnie przydatny przy stosowaniu w korpusach nie posiadających tego udogodnienia.

Precyzyjne, wytrzymałe mosiężne mocowanie bagnetu
Mosiężne mocowanie bagnetu łączy wysoką jakość wykonania z wytrzymałością. Jego powierzchnia jest poddawana specjalnej obróbce wzmacniającej, aby zapewnić wysoką jakość obiektywu, gwarantującą długotrwałe użytkowanie.


Nowe linie produktów konceptów SGV wyznaczają nowe standardy jakości obrazu
Każdy egzemplarz odznacza się najwyższą funkcjonalnością dzięki autorskiemu systemowi pomiarów Sigmy A1 MTF.
Istnieją trzy wymogi do stworzenia wyjątkowych obiektywów: świetny projekt, precyzyjne wykonanie oraz kontrola zapewniająca zgodność ze specyfikacjami. Obiektywy SIGMA rodzą się z przemyślanych projektów i wyszukanej, zaawansowanej japońskiej technologii. Ostatnim krokiem jest ewaluacja pracy. Niegdyś mierzyliśmy wydajność obiektywów za pomocą konwencjonalnych czujników. Jednak teraz stworzyliśmy autorski system A1* MTF (funkcja przenoszenia modulacji), korzystający z 46-megapikselowych matryc Foveon. Za pomocą tego systemu sprawdzamy każdy obiektyw z nowych linii w fabryce Aizu, naszym jedynym miejscu produkcji obiektywów. Wcześniej niewykrywalne detale o wysokiej częstotliwości teraz poddają się kontroli, umożliwiając nam dostarczenie obiektywów o niezmiennie najwyższej jakości.


Wyjątkowa precyzja i jakość – wszystko wykonane w Japonii
Optymalizując jakość dzięki naszemu zintegrowanemu systemowi produkcji, jesteśmy skupieni na tworzeniu rzeczy jak należy, własnymi rękoma i przy pomocy naszych technologii. Obecnie jesteśmy jednym z niewielu producentów, tworzących wyłącznie w Japonii. Lubimy myśleć, że nasze produkty niejako przesiąkają esencją naszej ojczyzny: błogosławionej czystą wodą i powietrzem, wypełnionej ciężko pracującymi ludźmi. Jesteśmy dumni z jakości produktów Sigmy, zrodzonych ze związku dostosowanych ekspertyz i zaawansowanej technologii. Nasze wyszukane produkty zaspokajają potrzeby profesjonalistów i entuzjastów fotografii na całym świecie. Proces wytwarzania bazuje na prawdziwym kunszcie, popartym pasją i dumą naszych ekspertów.


Obiektyw jest kompatybilny z usługą wymiany mocowania, co pozwoli Ci cieszyć się nim nawet po zmianie systemu*
Nie przestawaj używać swojego ulubionego obiektywu nawet po zmianie aparatu na model innego producenta. Przez lata, SIGMA wyprodukowała ogromną ilość obiektywów o różnych zastosowaniach. Wykorzystując naszą unikalną wiedzę i zasoby, prezentujemy usługę zmiany mocowania obiektywu, która jest możliwa zarówno dla tego modelu jak i dla wszystkich obiektywów z nowych linii SIGMA Global Vision. SIGMA zmieni w Twoim obiektywie zarówno mocowanie, wewnętrzne elementy oraz dokona optymalizacji oprogramowania. Dzięki tej usłudze będziesz mógł używać swojego ulubionego obiektywu przez wiele lat, niezależnie od tego czy zdecydujesz się na zmianę aparatu na model innej firmy.
*(usługa odpłatna, ograniczona do aktualnie produkowanych obiektywów SIGMA)


Obiektyw jest kompatybilny z konwerterem Sigma MC-11
Za jego pośrednictwem, użytkownicy aparatów Sony (E) mają możliwość podpięcia do swoich aparatów obiektywu z mocowaniem Canon EF, zachowując pracę układu AF i przekazywania pozostałych informacji typu EXIF itp.

Specyfikacja Sigma 14/1.8 A DG HSM L-mount

  • Konstrukcja obiektywu - 16 elementów w 11 grupach
  • Minimalna przysłona - F16
  • Kąt widzenia - 114,2°
  • Minimalna odległość ustawiania ostrości - 27cm
  • Wymiary (średnica × długość) - φ95,4mm x 126mm
  • Listki przysłony - 9 (kołowa przysłona)
  • Maksymalny współczynnik powiększenia - 1 : 9,8
  • Waga - 1120g


Uwaga: Wyświetlanie produktów na stronie służy wyłącznie celom informacyjnym. Dokładamy wszelkich starań, aby publikowane tu informacje były jak najbardziej aktualne, jednak producent zastrzega sobie prawo do zmiany specyfikacji.